Kategori: Aşkın Güngör Şiirleri

Aşkın Güngör, 12 Haziran 1972, İstanbul doğumlu. 1990 yılından bugüne profesyonel olarak Basım-Yayın ve Reklâmcılık alanlarında görev yapıyor. Bu süreçte yayınevleri, kreatif ajanslar ve ofsetlerde sektörün tüm ihtiyaçlarına yönelik hemen her alanda görev aldı.

Crea / Astrea Kitap, Trend Tiger Reklâm Ajansı, Tasarı Eğitim Kurumları, İş Bankası Kültür Yayınları, BU Yayınevi, Ekspres Ofset, Alfa Matbaacılık, Alfa Yayıncılık, Galaksi Yayıncılık gibi kurumlarda Yazı İşleri Müdürü, Yayın Danışmanı, Editör, Sanat Yönetmeni, Tasarımcı Grafiker, Yayın Sorumlusu, Teknik Müdür, Çizgi Roman Ressamı, Kaligraf olarak görev yaptı.

Farklı yayınevlerine ait yüzlerce kitapta editör olarak imzası yer alıyor. Bu yayınların arasında ağırlıklı olarak yetişkin edebiyatı eserleri yer alsa da çocuk ve gençlik edebiyatı eserlerine ve dergi metinlerine de destek verdi. 2021 yılı itibariyle yayınlanan, yazar/şair olarak imzasının yer aldığı 30 küsur kitap var. Ayrıca, aralarında İspanya’da İspanyolca olarak basılan bir eser olan Hispacon 2007’nin de bulunduğu pek çok antolojide yer aldı. Pek çok dergiye öykü, deneme ve şiirleriyle destek verdi.

Evli ve iki çocuk babası.